הקדמה

פרשת השבוע בהעלותך פרשה מרגשת כל אחד מעם ישראל יש ניצוץ של יהודי וזה התפקיד שלנו גם להדליק את השלהבת את הניצוץ בלב של כל יהודי ויהודי,להעלות לו את הנרות אל המנורה הפרטית שלו ולהדליק לו את השלטר והיי לא לפחד לזרוח כי האור שלנו הוא שלנו והוא לא דומה לשום אור שאתם מכירים והאור של אחרים הוא לא האור של שלכם וה' אוהב שאנחנו שונים ולא צריך להיות דומים או לנסות להיות דומים אלה לזהור באור מיוחד משלכם כי ככה אתם מיוחדים וכשאתם זוהרים אתם מדליקים ניצוץ מדהים ואין אור גדול כזה בכל העולם.

הכהן הגדול

אני רוצה לעמוד על התפקיד של הכהן הגדול ,תחשבו כל יום בעצם הוא יעשה את אותה פעולה "בהעלותך את הנרות " ויש בזה המון אחריות וגם התמדה גדולה זה לא פשוט להיות קדוש לעלות במעלות הקדושה העניין פה זה להשאיר את זה באופן קבוע ,אהרון היה צריך להתייצב בכל ערב במשכן, ולהדליק את המנורה . אסור היה לו לשכוח, או לעשות דברים אחרים בזמן הזה.
זה כמו אדם שיגיד לעצמו, אני מהיום הופך להיות צדיק! יקום בוקר אחד או שניים יניח תפילין ויניח להם אחריי כמה ימים ,אז כדי להיות כהן גדול צריכה להיות התמדה.

אחריות והתמדה משתלמת

כך גם בחיי היום יום שלנו, יש לנו ,לכל אחד מאיתנו  תפקידים שאנחנו עושים דרך קבע ועם הקביעות מגיעה גם אחריות גדולה.
כתוב בתהילים "מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קדשו"
זה קל להתחזק לקחת על עצמך תפילות אבל רק לכמה ימים , ומה עם להשאר קבוע בתשובה ולהתמיד זו כבר אחריות וזה לא רק מהפה לחוץ אני מבטיחה לכם אחריות והתמדה משתלמת ומברכת שתעלו מעלה מעלה במדרגות התורה .

הכרת הטוב

ידוע לכולנו שיתרו לא היה יהודי אלא מדייני, לאחר שעם ישראל יצא ממצרים בא יתרו חותן משה למדבר לבקר אותו ,הוא יכול היה לשבת ולא לעשות כלום אבל במקום זה ,עזר למשה בהנהגת עם ישראל.
ועכשיו כשבני ישראל עומדים לפני במסע לארץ ישראל יתרו מבקש להצטרף אליהם  למרות שהוא ממדיין.
יש פה שאלה גדולה עלינו כעם ופגשנו את זה בהמון מקומות , את גודל הכרת הטוב שיש לנו לכולם.
למשה היתה הכרת הטוב גדולה ליתרו חותנו ולמרות שהוא מדיני הוא יכול להיכנס לארץ ישראל וזוהי הזדמנות גדולה בשביל כולנו לזכור  עד כמה חשוב להודות למי שעשה לנו טוב.

משה רבינו

ובכלל משה מלמד אותנו כל כך הרבה ומי ששמו משה ידע שאפילו אם היה מנהיג אנטי כריזמטי שלא הניע את דורו, מדהים לראות איך ממשיך להניע את הדורות כולם ולמרות שהיה ערל שפתיים וחיפש איך לא לצאת לשליחות ולגאול את ישראל ואיך נשאר משה מנהיגנו, מה הסוד אתם שואלים ?
הענוה זה הסוד.
כתוב באיגרת הרמב"ן "השפל עצמך וינשאך המקום" איגרת שצריך ומומלץ לקרוא אותה פעם בשבוע כך כתוב ולא תפחת וכולה סוד מנהיגות והצלחה.

שעלי תקווה 

גם השנה זכיתי בחגיגות בת המצווה שנערכו אמש בבית שעלי תקווה לילדים ונוער ע"ש רנה וייל ז"ל 
ערכתי שם טקס הפרשת חלה מרגש העקביות וההתמדה לעשות מאות הפרשות חלה מרגש אותי אפילו להגיד את זה וגם אותם ברכתי את הצוות המדהים הזה ברשות איילה עושה חייל עם בנות מדהימות אשריכם שאתם זוכים לשליחות בעבודה אשריי שזכיתי לשמח אותם ולתת להם מתנה יקרה מפז סידור תפילה לבנות "אלי אתה ואודך" אין מרגש מזה 

כמה שמחה כמה התרגשות כמה אחריות כמה התמדה
שבת שלום.


על הכותבת: 
אסנת אלעזרי בעלת משרד אדריכלות עיצוב פנים יועצת בטיחות אש וחוקרת דליקות .
אסנת מדריכת כלות יועצת זוגית מעבירה שיעורי תורה וערבי הפרשות חלה, 
פרשת השבוע מתוך הספר "יפה ותמה" שראה אור לעילוי נשמת בתה בר מזל זכרה לברכה אסנת הקימה עמותה ומפעל חסד "יפה כלבנה ברה כחמה".