השבוע ערך ראש המועצה האזורית מטה יהודה אבישי כהן עם מנהלי האגפים במועצה יום הסמכה לוועדים המקומיים שנבחרו בבחירות האחרונות. המפגש הוא חלק מסדרת מפגשים שנערכים בשבועות האחרונים בבניין המועצה, אותם מובילה מחלקת היישובים בניהולה של שרון כץ.

במהלך היום, הגיעו הוועדים לבניין המועצה לשיחת היכרות עם ראש המועצה ועם מנהלי האגפים ועברו הליך פורמאלי שמסמיך אותם לביצוע תפקידם. חברי הוועדים החדשים זכו לקבלת פנים חמה וחגיגית על ידי מנהלי האגפים ועובדי המועצה. היום נפתח בשיחת היכרות עם ראש המועצה אבישי כהן, שבירך אותם על הזכות לקחת חלק בהנהגה המקומית.

ראש המועצה: "אתם ואתן חלק בלתי נפרד מהנהגת המועצה ואני שמח לצעוד איתכם את הדרך. עובדי המועצה ואני פה עבורכם והמועצה תלווה אתכם ואתכן ותעניק לכם את הכלים ואת ההכשרה הנדרשים להצלחה בתפקידכם".

בהמשך היום, הציגה שרון כץ לחברי הוועדים את עבודת המועצה ומנהלי האגפים. בנוסף אמרה להם, כי המועצה מעבירה קורסים מקצועיים, כנסים והכשרות לוועדים שחשוב מאוד לקחת בהם חלק כדי לייצר שיתופי פעולה בין בעלי התפקידים במועצה לוועדים. מאז כניסתה לתפקיד מנהלת מחלקת היישובים במועצה, בנתה שרון כץ פורום מקצועי ללמידת עמיתים עבור מנהלי היישובים, מה שתורם רבות לחיזוק הקשר ולקידום העשייה בין עובדי המועצה למנהלי היישובים.

בהמשך היום, התכנס כל ועד מקומי לישיבה מצומצמת עם עובד מועצה לעבור על נייר ההסמכה הרשמי שבו נדרשים חברי הועד לבחור יו"ר, מורשה חתימה וחתימה על טופס ניגוד עניינים כמחויב בחוק. בהמשך, יקבל כל ועד כתב מינוי מטעם המועצה להסדרת עבודתו לחמש שנים הקרובות.

בסיום ההסכמה, יקבלו כל חבר וחברת ועד חוברות הדרכה מטעם המועצה, המעניקות להם כלים לניהול היישוב בתחומים שונים כמו ניהול תקציב, ניהול תקין, קליטת תושבים, נוער, העסקת עובדים, ועדות ביקורת ועוד.

עד כה הסמיכה המועצה כ-40 יישובים שקיבלו כתב מינוי רשמי מהמועצה ויצאו לדרך. "אנו במועצה מאחלים לכולם הצלחה רבה בתפקידם", נמסר.