האם ניקוז רוב דמו של תינוק פג אל מחוץ לגופו, במהלך ניתוח שבוצע מוקדם מדי, הוא אשר גרם למותו? כך לפחות נטען בתביעה, שאותה הגישה עו"ד טל יגור, בשמם של הורי התינוק המנוח.
על פי התביעה, התינוק נפטר בחלוף שלושה חודשים מלידתו, ו-6 ימים לאחר שבוצע בו ניתוח לתיקון היצרות דו צדדית באפו, אשר מנעה ממנו לאכול. 
מומחה רפואי לאף אוזן וגרון קבע בחוות דעת שצורפה לתביעה, כי מדובר במוות מיותר אשר נגרם כתוצאה מטיפול ניתוחי רשלני, שבו התינוק איבד את מרבית דמו.  
על פי התביעה, מהלך הריונה הרביעי של האם, שנשאה תאומים בבטנה, נראה תקין לגמרי, אך בשבוע 26+2, היא הובהלה למחלקת המיון בבית החולים, תוך שהיא נמצאת בלידה פעילה ומתקדמת. 
באותו יום יולדו שני הבנים, בטרם עת, האחד במשקל 810 גרם, והתינוק המנוח שנולד במשקל 950 גרם. על פי כתב התביעה, שני התינוקות הועברו לאינקובטור, כשהתינוק המנוח נזקק לתמיכה נשימתית. 
לאחר הלידה, קיבל התינוק המנוח עירוי נוזלים עד ליומו ה-11, ולאחר מכן הוזן באופן מלא דרך הקיבה. התינוק סבל, כך נטען, ממספר אירועים של דימום מהקיבה ונזקק לנוזלים ועירויי דם וכאשר הגיע לגיל שבו מתחילים ניסיונות האכלה דרך הפה, התינוק לא הצליח לאכול בשל חסימה באף. 
בדיקה העלתה שהוא סובל מאטרזיה באף – כלומר, היצרות דו צדדית חמורה, שלא מאפשרת לתינוק לנשום מאפו, מום שיועד לתיקון באמצעות ניתוח. 
לדברי עו"ד יגור, להורים הוסבר כי מדובר בניתוח דחוף, ללא כל סיכון, ושבתוך יומיים הילד יהיה כבר בבית, כאשר בפועל, בטרם הניתוח לא הוכנו דמים, לא בוצעה סקירת דמים, וכשעתיים לאחר תחילת הניתוח, הבחינו הרופאים כי בנקז מחוץ לגופו של התינוק, התנקזו 150 סמ"ק דם – כלומר, מרבית דמו של התינוק המנוח. 
במהלך הניתוח, כך נטען, סופקה לתינוק מנת דם נוספת, והמנתח הוחלף ממתמחה למנתח אחראי (בכיר). חרף כך, במקום להפסיק את הניתוח לאחר שהתגלה כי מרבית דמו של התינוק נוקזה מחוץ לגופו, הרופאים המשיכו לנתחו עוד כשלוש שעות. 
על פי התביעה, לאחר הניתוח החל התינוק סובל מאי ספיקה רב מערכתית, מצבו הלך והידרדר, ובתוך שישה ימים מהניתוח הוא נפטר. 
חוות דעתו של פרופסור זיו גיל, מומחה לאף אוזן גרון וגידולי ראש וצוואר, צורפה לתביעה. לאחר שבדק את נסיבות המקרה קבע פרופ' גיל, כי מדובר במוות מיותר אשר נגרם כתוצאה מטיפול ניתוחי רשלני, וכי ניהול המקרה לווה במספר לא סביר של כשלים אשר גרמו למותו של התינוק. 
לדבריו, הטיפול באטרזיה דו צדדית הוא אמנם ניתוחי, אולם העיתוי משתנה ממקרה למקרה, ולעיתים אף מומלץ להמתין מספר חודשים, עד לגדילה מספקת של התינוק וצמיחה נאותה של הפנים. לדבריו, לאור נתוני המנוח, ובייחוד לנוכח משקלו המועט, מדובר בניתוח מורכב ומסוכן. 
פרופ' גיל פירט בחוות דעתו את הקשיים השונים שבניתוח, התייחס לאובדן הדם וציין: "אם ניקח בחשבון כי כמות הדם בתינוק היא 8% ממשקלו, אזי ניתן לחשב בקלות כי כמות הדם של תינוק במשקל 2.1 ק"ג היא 170 סמ"ק, משמע שאין אפשרות לדימום כמו במבוגר, לכן המנתח חייב להקפיד לא לאפשר דימום ממושך". 
עוד הוסיף פרופ' גיל בחוות דעתו: "כיוון שלא מדובר בניתוח מציל חיים, במצב בו יש אבדן דם גבוה, על המנתח לעצור מיד הדימום, והניתוח צריך להיות מופסק, וזאת על מנת לאפשר לצוות טיפול נמרץ פגים להתרכז בהצלת חייו של התינוק. כל דקה חשובה והמשך הניתוח מסכן באופן ישיר את חייו של התינוק". 
לדברי פרופ' גיל, עצמות התינוקות בגיל זה רכות, לכן יש צורך בטכניקה עדינה מאוד לפתיחה של החסימה וזיהוי מדויק של בסיס הגולגולת. לדבריו, ניתוח כזה צריך להיות מבוצע על ידי רופא בכיר מנוסה, כיוון שהוא כרוך בסיכון גבוה לסיבוכים ולמוות. "המשך הניתוח במצב כזה הוא רשלנות שסיכנה את חייו של התינוק, שקרוב לוודאי הובילה למותו" קבע פרופ' גיל. 
לדברי עו"ד יגור, מאחר ואין מדובר בניתוח מציל חיים, והיו קיימות חלופות אחרות זמינות להזנתו של המנוח באותה העת, הרי שבגילו הצעיר ומשקלו היה ראוי להמתין עם הניתוח ולא לבצעו בשלב כה מוקדם. 
בכתב התביעה, צוין עוד, כי הדו"ח אודות מהלך הניתוח נכתב בשתי גרסאות שונות, באחת צוין שארע אירוע חריג במהלך הניתוח, ובשנייה לא. 
גם לנושא הדוחות השונים התייחס פרופ' גיל בחוות דעתו: "אי אפשר שלא להתקומם אל נוכח הרשומות הרשלניות, אשר מהוות עיוות וסילוף של מהלך הניתוח. במהלך הניתוח התרחש סיבוך משמעותי מאוד, אשר הוביל לכך שהמנוח איבד 150 סמ"ק מדמו, כמות דם המהווה את מרבית הדם בכלל גופו!". 
לדברי עוה"ד יגור, המנוח לא זכה לטיפול סביר לפני, ובמהלך הניתוח, ובעקבות כך נגרם מותו. בתביעה היא מבקשת מבית המשפט לחייב את מפעילת בית החולים לפצות את הורי התינוק המנוח בסכום המקסימלי שבסמכותו (עד 2.5 מיליון שקלים). 

התביעה הוגשה בימים אלה לבית המשפט השלום. טרם הוגש כתב הגנה. 
עו"ד טל יגור https://www.yagurtal.com עוסקת במימוש זכויות מול משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, בתביעות נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים ועבודה, תביעות סיעוד, רשלנות רפואית, חבות וביטוח, ומייצגת מבוטחים מול חברות הביטוח השונות.