ביום חמישי שעבר (16.11), נכנסה צעדת משפחות החטופים והנעדרים לשטח המועצה האזורית מטה יהודה והגיעה להתמקם ללילה במתחם 'יד לשריון' בלטרון.

המועצה נענתה לפניית מטה משפחות החטופים לסייע בקבלתם בשטחה, בארגון מתנדבים, מזון, תרומות והכנות לעצרת ההזדהות. בשיתוף ובתיאום מטה המשפחות, נערכה המועצה להגעת הצעדה והזמינה את התושבים להצטרף.

מחלקת הנוער ארגנה הסעות לבני ובנות הנוער מהיישובים, ציידה אותם בחולצות, דגלים והם המתינו להגעת הצדעה בצדי הדרכים בכניסה ללטרון. תושבים ויישובים שלמים נערכו בהכנת 300 מנות חמות לארוחת ערב חמה ומנחמת שהמתינה להם במתחם המשפחות ודאגו להם גם לעוגות, לשתייה וגם לארוחת בוקר ולצידה לדרך. עובדות ועובדי מועצה סייעו בארגון התושבים והמתחם. מחלקת התרבות סייעה עם גיוס תרומות מספקים שונים לטובת עצרת ההזדהות ועוד.

הצעדה בשטח המועצה נמשכה גם ביום שישי וזכתה לאורך הדרך בקבלת פנים חמה מעוד ועוד תושבי מועצה שקיבלו אותם בצדי הדרכים והצטרפו לצעדה. בשישי בערב נפתח הגן הלאומי עין חמד בעזרת ראש המועצה ורשות הטבע והגנים לטובת לינת המשפחות ונערכה קבלת שבת שארגנו המועצה ותושבי האזור ממטה יהודה שדאגו למזון חם.

בליל חמישי, נפגש ראש המועצה עם נציגי המשפחות, שוחח איתם והוזמן לנאום בעצרת ההזדהות שהתקיימה בלטרון. בדבריו אמר ראש המועצה: "משפחות יקרות, המועצה האזורית מטה יהודה מחזקת ומזדהה עם זעקתכם. כולנו עומדים כאן לצדכם, מחבקים אתכם ונלך יחד אתכם במטרה אחת - להחזיר את כולם הביתה בשלום והיום. כולנו יחד עם כל עם ישראל, מצטרפים לדרישה להחזיר אותם הביתה עכשיו".

נציגי המשפחות עלו וסיפרו את סיפורם האישי והשמיעו את זעקתם. בסיום שר הזמר רן דנקר בהתנדבות את שירו "כל מה שלא הספקתי לומר" ואת המנון המדינה יחד עם כל המשפחות.

בסיום הצעדה, ביקשו נציגי המשפחות והמטה למסור את המילים האלה לתושבי מטה יהודה: "רק רצינו להגיד בשם המשפחות והמטה המון המון תודה לכולכם ולכולכן על העזרה, האכפתיות, הרגישות וההשקעה. צעדה זו לא הייתה מצליחה להתרחש ללא טוב ליבכם, האכפתיות והרגישות שהפגנתם שוב ושוב. כל אלה נתנו למשפחות את העוצמות האדירות להן נדרשו כדי להשלים את המסע הזה. אז פעם נוספת, תודה רבה מכל הלב, בשם המשפחות ובשם המטה".