מאז שהחלה המלחמה, והחדשות והרשתות התמלאו בתמונות הקשות וגם בלא מעט תמונות עוצמתיות, הציירת הצעירה ים אדרי, תושבת בית שמש, החליטה לספר את רגעי הלחימה דרך האומנות. "בתקופה האחרונה הכנתי שתי יצירות שנוצרו במסגרת מלחמת 'חרבות ברזל', שפוקדת אותנו בימים אלו", משתפת ים בשיחה עם שמשנט.  

 

ים אדרי (צילום: פרטי)

 

ספרי לנו על שתי יצירות אלו.

"היצירה הראשונה - 'ממסיבה ללוחמה' מדברת על מסיבת הטבע 'נובה', והמעבר הדרסטי שטלטל את המדינה שלנו. הציור מתבטא על ידי שלולית הזיכרון, אשר ממחישה את התום והאושר אל מול המציאות של היום למחרת, כאשר החייל נותר לבד בשדה הקרב - ללא חברו, שנשאר מאחור. 

 

הציור "ממסיבה ללוחמה" (באדיבות ים אדרי)

 

"הציור השני שלי הוא 'לב יהודי', כאשר הרעיון היה להביא לידי ביטוי את ההרגשה שעם ישראל מנסה לתפור מחדש את המדינה ואת הנזקים שנוצרו עם השנים במדינה, ורק העזרה ההדדית שמתרחשת בימים אלו תגרום לפתרון הקרע שנוצר. בציור ישנו אזכור לתאריך 7.10 בתפירה, כאמירה לטראומה המשותפת ולאותו יום ארור שהפך את חיינו ולא הותיר ברירה אלא להקים את עצמנו מחדש, ובכוחות עצמנו. התאריך שיזכר לנצח בהיסטוריה של המדינה". 

 

הציור "לב יהודי" (באדיבות ים אדרי)

 

מהי המטרה ומהו המסר שלך בימים קשים אלו?

"ביצירות אלו רציתי להביא משהו שאנשים יוכלו להזדהות, להרגיש ולהתרגש איתו. אני מרגישה שהתרומה שלי לקהילה זה באמת לשתף את הרגשות והמחשבות שלי עם עוד אנשים בעזרת האומנות, ועם ההכנסות מהציורים והעותקים, אני מפיצה מסר חזק וגם תורמת 20% מההכנסות לחיילים היקרים שלנו ולאנשי ארגון זק״א".

 

 

 

ים (21) החלה את דרכה בעולם האומנות כבר בגיל 9, כשהייתה תלמידה בבית ספר יסודי. הוריה רשמו אותה לחוג ציור במרכז הקהילתי פסגות השבע בעיר. היא התמידה, השקיעה ולא עזבה לרגע את הצבע והמכחול. "הציור הראשון ה'רציני' שציירתי היה לפני 5 שנים, כשציירתי את רחובות ונציה", היא משתפת בהתרגשות. "הציור לקח לי כשנתיים, עם הפוגות. על אותו ציור קיבלתי המון אהדה מרמת הדיוק מסובביי, שם הבנתי שאני יכולה להפוך השראות לויזואליות בעזרת צבע ומכחול". 

מהן השאיפות שלך?

"השאיפה שלי בחיים היא לייצר אומנות שתצליח לרגש, לסחוף ולעורר את הרגשות העמוקים בכל אחד ואחת. כמו כן, לגרום לאנשים לריפוי פנימי במידה מסוימת על ידי האומנות, כמו שהיא עשתה אצלי". 

מילה אחרונה לסיום. 

"מחזקת מכאן את כל חיילנו ואת כל כוחות הביטחון וההצלה. תודה שאתם שומרים עלינו ועל המדינה. מאחלת שנדע ימים טובים יותר במהרה".