בערב תשעה באב, יום רביעי ה-26 ביולי, יקיימו כנס שדרות לחברה וחינוך בשיתוף המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע את אירוע "הלילה לא לומדים תורה 2023" בלובי היכל התרבות, רחוב מורדי הגטאות 13 בבית שמש בשעה 20:30.

השנה יציין המיזם 24 שנים לפעילותו והאירועים שיתקיימו יעמדו בסימן: "מתאחדים או מתמוטטים?!", זאת על רקע אירועי התקופה האחרונה המאיימים לפלג את החברה הישראלית.

מדי שנה משתתפים מאות תושבים באירוע שייפתח בקריאת מגילת איכה, לאחריה יתקיים פאנל בהנחיית ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ובהשתתפות: המוזיקאים ישי לפידות וחמי רודנר, מנכ"ל משרד התפוצות אבי כהן סקלי והעיתונאית מירב סבר, שיעסקו באחריות האישית והלאומית ובהיבטים חברתיים ופוליטים של החברה הישראלית. הכניסה לאירוע חופשית.

האלוף (מיל') עוזי דיין, נשיא ומייסד כנס שדרות לחינוך וחברה שמקיים את האירועים בשיתוף המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע: "ט' באב הוא היום היחידי בשנה בו על פי המסורת היהודית אסור ללמוד תורה, שכן לימוד תורה הוא דבר מענג שאין לו מקם ביום החורבן הלאומי. פעמיים חרבה מלכות ישראל בעשור השמיני לקיומה ועלינו למנוע את הפעם השלישית. 'הלילה לא נלמד תורה', אבל נתכנס ביחד, כל חלקי החברה הישראלית בעשרים מקומות ישוב לשיח גלוי ומלמד עם מגוון רחב ואיכותי של דוברים מכל קשת הדעות. אותו לילה לא נלמד תורה, אבל איך מצילים את עצמנו מעצמנו - נלמד גם נלמד, כי ט' באב הוא של כולנו!"

הפרופסור אריה רטנר, נשיא המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר-שבע ויו"ר כנס שדרות לחברה וחינוך הוסיף: "מן הראוי כי נקונן באירועי 'הלילה לא לומדים תורה' על מה שאנו במו ידינו מחוללים באי כיבוד האחר, השונה מאיתנו, בעל הצרכים המיוחדים ובעל הדעות וצבע העור השונה. הפדגוגיה של מגוון, צדק והכלה שאנו במכללת קיי שואפים לפתח היא עבור כולנו ואם לא נקיימה נקונן כולנו כאן גם בשנים הבאות".