עיריית בית שמש ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית פועלים יחד ליצירת שינוי חברתי-סביבתי ביחס לפסולת הכי מזהמת – פסולת אלקטרונית. במסגרת שיתוף הפעולה מוצבים מרכזי מיחזור עירוניים חדשים לפסולת אלקטרונית וסוללות ברחבי העיר.

ביום ב', 16 למאי, מפעל למחזור פסולת אלקטרונית "נחת" בפארק ירמות (תפוח), לפעילות פופ אפ מהנה וחינוכית. הילדים והתושבים ימסרו למחזור פסולת אלקטרונית חשמלית וסוללות שהביאו מהבית, וילמדו על חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית, תוך שהם עוברים תהליך חינוכי ערכי, וגם מבצעים אותו בפועל. בנוסף, יתקיימו פעילויות חינוכיות בנושא מחזור פסולת אלקטרונית לתלמידי ביה"ס, וקידום והסברה לתושבים על התשתית העירונית.

התושבים יכולים כמובן למחזר פסולת אלקטרונית לאורך כל השנה. ברחבי בית שמש מוצבים מתקנים לאיסוף פסולת אלקטרונית וסוללות, ובנוסף ניתן להזמין בכל עת פינוי של פסולת חשמלית גדולה ממדרכות הבתים. מיקומי נקודות האיסוף, לינק להזמנת פינוי פסולת חשמלית גדולה וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר עיריית בית שמש ובאתר תאגיד מ.א.י

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. היא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "הילדים של היום הם דור העתיד. בשביל איכות החיים שלהם, מוטלת על כולנו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי בית שמש, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".

קישור לסרטון על הפעילות: