הודעה משותפת לעיריית בית שמש ולמכללת אחוה: "המכללה האקדמית אחוה ערכה הערב (יום ג') טקס הוקרה חגיגי לסטודנטים מצטיינים וטקס הענקת ד״ר של כבוד. 
הטקס התקיים במעמד נשיאת המכללה, פרופ' שוש ארד, יו"ר האסיפה הכללית של המכללה אלוף במיל. חגי טופולנסקי, מ"מ יו"ר הוועד המנהל גונדר משנה (בדימוס) שרה פרידמן, מנכ"לית המכללה ד"ר אתי גרובגלד, אברהם טורם נציב לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, סגל אקדמי ומנהלי, סטודנטים מצטיינים ובני משפחותיהם.

במסגרת הטקס הוענקו אותות 'עמית כבוד' לד"ר עליזה בלוך, ראש עיריית בית שמש ולסא"ל (בדימוס) יובל וגנר, נשיא ומייסד עמותת 'נגישות ישראל'.

המכללה האקדמית אחוה העניקה אות 'עמית כבוד' לראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך: ״על יכולותיה המופלאות לנווט בכישרון, בנחישות ובנחרצות את אחת הערים המורכבות במרקם תושביה ולפעול למען אחדות, שוויון ואחווה מתוך אחריות וכבוד הדדי, לצד שמירה על מנהל תקין וקידום שירות ציבורי איכותי וחדשני״
 
ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך אמרה: ״אני מודה על האמון בתהליכים שבית שמש עוברת. בית שמש היא עיר של איכויות ועיר של אנשים ואני גאה להוביל אותה להיות עיר העתיד של ישראל״. 

נשיאת המכללה האקדמית אחוה, פרופ' שוש ארד בירכה את בלוך ואמרה: ״אתם נמצאת בשורה הראשונה של הישראלים "היפים", המייצגים את כל הטוב שקיים בחברה הישראלית. יחד איתך אנחנו מציינים ומוקירים את הטוב ולומדים כיצד להשתפר כיחידים וכחברה". עוד הוסיפה ארד: ״ד״ר עליזה בלוך היא מודל לחיקוי בחתירתה לקידום חדשנות ולהשבחת איכות ההוראה בפריפריה, על שהוכיחה בפעולותיה בשדה החינוך שלכל נער ונערה יש היכולת לפרוץ מחסומים חברתיים וכלכליים ולממש את היוכלות הטמונות בהם״. 

הנימוקים של המכללה לקבלת תואר של כבוד:

״על תרומתה המגוונת רבת השנים לחינוך ולחברה בישראל – למן הקמתה של המחלקה לקליטת עלייה בבני עקיבא, הקמת מיזם "השחר" להעצמת עולי אתיופיה, דרך תפקידיה הניהוליים בבתי הספר, שאותם מילאה בכישרון מופלא ובמקצועיות תוך צליחתם של אתגרים רבים, ניהול תוכנית להכשרת מורים במכללת לוינסקי ועד לכהונתה כראש עיריית בית שמש.
על היותה מודל לחיקוי בחתירתה לקידום חדשנות ולהשבחת איכות ההוראה בפריפריה, על שהוכיחה בפעולותיה בשדה החינוך שלכל נער ונערה יש היכולת לפרוץ מחסומים חברתיים וכלכליים ולממש את היוכלות הטמונות בהם.
על פעולתה המתמדת לגיבוש חזון חינוכי דמוקרטי ולפיתוח סגנון ניהול חדשני המתמודד עם אתגרים מתוך שוויוניות וקבלת האחר.
על יכולותיה המופלאות לנווט בכישרון, בנחישות ובנחרצות את אחת הערים המורכבות במרקם תושביה ולפעול למען אחדות, שוויון ואחווה מתוך אחריות וכבוד הדדי, לצד שמירה על מנהל תקין וקידום שירות ציבורי איכותי וחדשני.
על היותה דמות המגלמת במעשיה ובאישיותה את ערכיה של המכללה האקדמית אחוה: פעילות למען האחר, מעורבות חברתית, תרומה לקהילה וקידום צדק ושוויון חברתי מתוך תחושת שליחות ומתוך תבונה ורגישות רב-תרבותית, תוך שאיפה למיומנות מקצועית ולשלמות.
על כל אלה מבקשת הנהלת המכללה האקדמית אחוה להעניק לד"ר עליזה בלוך תואר עמית כבוד״

ברכות לראש העיר על קבלת התואר ובהצלחה בהמשך כהונתה בעיר.