ההורים טוענים כי משרד החינוך והמועצה האזורית מטה יהודה הודיעו כי בכוונתם לסגור את בית הספר וכי ילדיהם הופקרו.

בי"ס הממ"ד אבן העזר פועל במתחם אבן העזר שבו שוכנים משרדי המועצה האזורית מטה יהודה. למען הדיוק יש לציין כי המועצה האזורית הועברה למבנה בית הספר בתחילת שנות ה-90 וזאת לאחר שהיקף התלמידים שלמדו בבית הספר ירד באופן משמעותי.

במבחן המיצ"ב של 2016 זכה בית הספר לציונים נמוכים ביותר: ציון 17 במדד הכללי (לעומת ממוצע ארצי של 55), מתמטיקה: 30, עברית ואנגלית: 10 . אך הציונים הנמוכים אינם מרתיעים את ההורים, שמצביעים על כך -130 תלמידי אבן העזר דיווחו על אחוז נמוך במיוחד של אלימות (2% בלבד לעומת ממוצע ארצי של 6% ) וכי 100% מהמורות דיווחו שהן שבעות רצון מתפקידן כמורות.

ההורים דורשים פתרון ישים לילדים שלנו, אומרת יעל סער ממושב ישעי, חברת ועד ההורים ואם לתלמיד בכיתה א'. “רשמתי את הילד שלי לאבן העזר כי אני מאמינה שמגיע לי בית ספר איכותי וטוב. כתושבת ישעי אני לא צריכה להתדפק על בתי ספר בבית שמש או לשלוח את הילדים שלי לנסיעה של חצי שעה לבתי הספר בנחושה או בצלפון".

לדברי סער, בישיבה שהתקיימה היום עם נציגות של משרד החינוך וראש מינהל חינוך במועצה האזורית מטה יהודה, ביקשו ההורים לתגבר את בית הספר ולחזק אותו, אך בתגובה הודיעו להם כי בשנה הבאה לא תיפתח כיתה א' וכי במידה ובשנה הבאה לא תהיה הרשמה של לפחות 21 תלמידים לכיתה א' – בי"הס ייסגר.

סער קובלת על שבי"הס סובל משנים של הזנחה ופועל כיום בכיתות לא תקניות. “מדובר במחדלים של שנים, שנובעים בין שהאר מסגירת אזורי רישום והפניית תלמידים לבתי ספר אחרים במועצה. ההורים יודעים כי במשך שנים המצב לא היה טוב בבית הספר אבל הגענו מתוך מטרה להצמיח את אבן העזר. לתדהמתנו המנהל שהתרשמנו ממנו לטובה הוחלף שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים".

לדבריה, משרד החינוך והמועצה הודיעו להורים כי לא יאפשרו לילדיהם להירשם לבתי ספר אחרים בשנת הלימודים הבאה. "משרד החינוך הודיע כי לא יאפשר לרשום את הילדים לבי"ס אחר. אבל אני לא אמשיך לשלוח את הילד שלי לבית ספר מקרטע. אנו דורשים שהמועצה תאשר לנו לימודי חוץ או שתאפשר לנו לרשום את ילדי בכל בית ספר שארצה במועצה. הפתרון שמצאו, להכריח אותנו להישאר בבית הספר שנה נוספת, אינו מקובל עלינו". לאור זאת, הודיע ועד ההורים על השבתה מוחלטת של הלימודים בבית הספר ללא הגבלת זמן וזאת עד מציאת פתרון הולם לתלמידים.

תגובת משרד החינוך והמועצה האזורית מטה יהודה תינתן במועד מאוחר יותר