הגעלת כלים היא אחת מהדרכים להכשיר כלים. היא תהליך שנועד להוציא מכלי את ה"טעם" הבלוע בו ממה שהתבשל בו לפני ההגעלה. הגעלה מתבצעת כדי להכשיר כלי שבושל בו איסור, כדי להפוך כלי מ"בשרי" ל"חלבי" ולהיפך, וכן כדי להכשיר לפני חג הפסח את הכלים שרוצים להשתמש בהם במהלך החג, ושהשתמשו בהם קודם בחמץ.

במועצה הדתית הארגנו והכינו צוות מיוחד השנה, כמו כל שנה , שעומד וממתין לבואכם  להכשיר את הכלים  בהם בישלתם בימות  החמץ לימים בהם צריך וחובה לבשל כשר לפסח.

 הרב דן עלימי  ועמו יהונתן גלנטי הצעיר, מכשירים לכם  את הכלים בנפש חפצה וגם נותנים לכם שי בשם המועצה הדתית, הגדה של פסח.

ההגעלה מתבצעת על ידי הטבלת הכלים במים רותחים, הגורמים לטעם המאכלים שבושלו ונבלעו בו, להיפלט. בנוסף קיימת גם הכשרת כלים בדרכים אחרות, כגון ליבון הכלי.

הגעלה מתבצעת לרוב לפני פסח, כאשר יש צורך להכשיר כלים רבים משימושם היום-יומי לשימוש בפסח. עם זאת, כיום נוהגים רבים לקנות מערכות כלים חדשות לצורך פסח, והצורך בהגעלה מתמעט  ולמרות זאת במועצה הדתית אינם מוותרים על המסורת להיות ערוכים כדי להטביל לכם את הכלים.

 ההגעלה מתקיימת בעוד מספר מוקדים בעיר,  בבית הכנסת אצל הרב מזוז (שד' בן זאב) וכן ברמב"ש ג בימים  (היום) חמישי (מחר) וראשון למי שלא הספיק.  כדאי להתקשר לפני שבאים, שכן יש הבדלים בשעות בהם מתקיימת ההגעלה בכל מקום ומקום

 כמו כן ניתן לטבול כלים במקוואות שע"י המועצה הדתית הפרושים ברחבי העיר משעות הבוקר ועד לשעה 16:00. 

בתמונה: צוות  הטבלת הכלים בפתח המועצה הדתית עם תושב