ישיבת "אורות התשובה" מבית "רשת שעלים " [שעלי תורה], בראשותו של מייסד הישיבה והעומד בראשה - הרב מאיר גואטה, נוסדה לפני ארבע שנים בבית שמש מתוך כוונה לתת מענה תורני – לאומי לבוגרי צבא המבקשים לרכוש כלים בעבודת ד' ולגבש את השקפת עולמם לקראת המשך דרכם ויציאתם לחיי המעשה.

עד כה הגיעו לישיבה למעלה מ-60 בחורים. חלקם נישאו וקבעו את מושבם כאן בבית שמש.

בשבת פרשת וארא ראש חודש שבט התקבצו בחורים מתחזקים ובעלי תשובה מכל רחבי הארץ לשבת התחזקות ואמונה עם  הרב שמואל אליהו.

את השבת יזמה ישיבת "אורות התשובה" ,מתוך מגמה להוביל מהלך של תשובה המושתתת על כבוד לערכי הציונות והלאום של מדינת ישראל על פי תורת ישראל וחזון הגאולה .  

במהלך השבת התקיימו תפילות באווירה מרוממת ושמחה בבית המדרש שבהר ציון בהנהגת הרב ניסים אדרי –ידיד תומך ומלווה את הישיבה מיום היווסדה. סעודות השבת בזמירות וריקודים תרמו לתחושה העילאית כדברי המשורר...  "מעין עולם הבא".

במהלך השבת התקיימו שיעורים עם רבני ישיבת אורות התשובה במגוון נושאים, שו"ת פתוח ומרתק אל תוך הלילה עם הרב שמואל אליהו שליט"א ואף שיעור פרטי בישיבת המקובלים בית א-ל מאת ראש הישיבה הרב ישראל אביחי שליט"א.

בשבת בין הערביים, בשעת רעוא דרעוין ירדו כולם יחד לתפילת מנחה אל מול שריד בית מקדשנו -הכותל המערבי ומשם לסעודה שלישית מרוממת במיוחד שהמשיכה את עוצמות השבת לימי החול.

תגובות הבחורים במפגש הסיכום היו מדהימות: "לא האמנתי שיש תורה כל כך בריאה ושמחה", "מצאתי חבורה מיוחדת של אנשים שמחפשים עבודת ד' שמחוברת ונותנת חיים" ועוד...

שבת זו מהווה פתיחה למהלך שלם של שבתות לצעירים וצעירות שמבקשים להתחזק באמונה ולעבוד את ד' באופן שלם, באופן שלא מוותר על ערכי תורת ישראל ועם ישראל השב אל ארצו - התשובה הציונית הלאומית