ריצוף וחיפוי במטבח

בריצוף המטבח חשוב לשים לב לפונקציונאליות – קחו בחשבון שלכלוך יהיה בולט במיוחד על גבי ריצוף בהיר או כהה מאוד, וכן על גבי ריצוף בצבע אחיד ובגימור מבריק. בנוסף חשוב לבחור בריצוף נגד החלקה, בגלל השימוש הרב במים.

ריצוף ניטראלי לאיזון החלל - המטבח בדרך כלל עמוס בפריטים שונים, מכשירי חשמל קטנים וגדולים, ארונות כבדים וחפצים על השיש, לכן רצוי לבחור בריצוף ניטראלי שיאזן את החלל. בעזרת ריצוף עם מספר גוונים דומים או פרקט, תוכלו ליצור חלל שקט שיש בו גם עומק וטקסטורה מעניינת.

טאץ' יצירת ומקורי - אם המטבח שלכם מעוצב בקווים ובגוונים נקיים ושקטים, והחפצים השונים נסתרים בארונות, תוכלו לבחור בריצוף צבעוני יותר או מעוטר כדי להוסיף טאץ' יצירתי ומקורי.

שמרו על חלל מאוזן מבחינת עומס וצבע - כשאתם בוחרים את חיפוי הקיר שמעל משטח העבודה, קחו בחשבון שהוא מהווה רקע לכל החפצים שניצבים על השיש, לכן כל כללי הריצוף רלוונטיים גם לחיפוי. שימרו על חלל מאוזן מבחינת עומס וצבעוניות, כדי לאפשר עבודה נעימה במטבח.

אל תחששו להתקין פרקט במטבח – למרות שרבים חוששים מרמת העמידות שלו ואופן התחזוקה, בהתייעצות עם אנשי המקצוע ברשתות השיווק יוכלו להתאים לכם פרקט גם למטבח, למשל פרקט עץ מלא בגימור לכה, שהוא עמיד מאוד ודוחה כל חומר. 

הריצוף וארונות המטבח תופסים שטח נרחב מהחלל, וחשוב להתאים ביניהם ליצירת חלל שלם ונעים לעין. כדי לא להקטין את החלל וכדי לשמור על איזון, רצוי לבחור גוונים שונים עבור הריצוף והארונות.

 ריצוף וחיפוי חדר האמבטיה

אמצו מחשבה יצירתית - הריצוף בחדר האמבטיה תופס את מרבית השטח, והוא האלמנט הבולט ביותר, לכן חשוב להקדיש מחשבה לעיצובו. חישבו באופן יצירתי לא חייבים לחפות את החלל כולו באותו אריח, תוכלו לחפות את הרצפה באריחים שונים מהקירות, וכן לבחור אריחים שונים עבור קירות נפרדים.

בחדר האמבטיה חשוב מאוד להקפיד לבחור ריצוף שמותאם ספציפית לחללים רטובים – בחרו באריחים למניעת החלקה, שהם בעלי עמידות גבוהה בפני נזקי לחות וחומרי ניקוי, דוגמת קרמיקה וגרניט פורצלן.

חישבו אילו אזורים אתם רוצים להדגיש בחדר  - השתמשו באריחים כדי לעשות זאת. תוכלו השתמש בריצוף שונה מסביב לאמבטיה, או באזור המקלחת במקרה של מקלחת שקופה. אופציות נוספות הן יצירת קו המשכי המדגיש את אזור הכיור והמראה, יצירת מעין "שטיח" מרוצף במרכז החלל או כל דבר אחר שעולה ברוחכם.

כדי להגדיל חדר אמבטיה קטן יחסית, רצוי להשתמש בריצוף בהיר ועדין שייתן לחלל תחושה מוארת וקלילה. תוכלו להגדיל את האפקט ע"י חיפוי אחד הקירות הצרים של החדר באותו ריצוף.

הפרידו בין חדרי רחצה המשמשים אנשים שונים – זוג, ילדים או אורחים, ועצבו אותם בהתאם. תוכלו לבחור באלמנטים שיחזרו על עצמם, אך חישבו גם על הדברים הקטנים שייתנו ייחוד לכל חדר. גוון מעט שונה או משחק אחר של אריחים יקנה לחדר אווירה שונה לחלוטין.

 ריצוף וחיפוי חדר העבודה

התאימו את הריצוף לאופן השימוש בחדר - הריצוף יוצר אווירה שמשפיעה על החלל כולו, לכן חשוב להתאים אותו לאופן השימוש בחדר. במקרה של חדר עבודה, חישבו אם החדר פועל גם כמשרד אליו מגיעים לקוחות, או שאולי מתפקד גם כחדר שינה לאורחים, וקבלו החלטות בהתאם. ברוב המקרים, כדאי לבחור בריצוף רגוע ומינימליסטי שיוכל להתאים למצבים משתנים.

השתמשו בריצוף דומה לזה של שאר החדרים - כדי לשמור על אווירה חמה וביתית גם בחדר העבודה כדאי להשתמש באותו הריצוף בו השתמשתם בשאר החדרים, או בריצוף דומה לו. במקרה שהריצוף כלל לא מתאים לחדר העבודה, כדאי לבחור בריצוף נעים וקליל, דוגמת פרקט בגוונים בהירים.

ריצוף שקט ואחיד - חדר העבודה בדרך כלל עמוס בחפצים שונים ונוטה להתבלגן בתדירות גבוהה, לכן כדאי לבחור בריצוף שקט ואחיד כדי לא להוסיף רעש ויזואלי.

בחרו ריצוף שיעזור לכם לשמור על אווירת ריכוז ופרודוקטיביות - כך שתרצו להישאר בחלל לאורך זמן ולא לברוח ממנו. בחרו בצבעים ובדוגמאות שאהובים עליכם, אליהם תוכלו להתאים את שאר הריהוט. תוכלו לשלב בין צבעים ניטראליים דוגמת שמנת או אפור בהיר, לבין גווני ירוק בהיר, צהוב או סגול, שמעודדים ריכוז ויצירתיות.

בחרו בריצוף עמיד - בחדר עבודה אנו בדרך כלל בוחרים להשתמש בכיסא עם גלגלים, לכן כדאי לבחור ריצוף עמיד שלא יינזק מהתנועה, וכן שיאפשר תנועה נוחה של הכיסא ללא הפרעות.

ריצוף צבעוני באזור שולחן העבודה - כדי ליצור סדר בעיניים, תוכלו למקד את הפוקוס אל שולחן העבודה, בעזרת שילוב של ריצוף שונה מתחת לשולחן, או בהמשך לקיר במקרה ששולחן העבודה צמוד אליו.

 

ריצוף וחיפוי חדר הילדים

ריצוף ניטראלי שיתאים לכל גיל - עבור חדר ילדים, שאמור להשתנות ולהתבגר יחד עם הילד, כדאי לבחור בריצוף ניטראלי, שיוכל ללוות אתכם לאורך זמן ולהתאים לכל שינוי שתבצעו בחלל.

מגע נעים ורך - ילדים משחקים הרבה על הרצפה והולכים יחפים רוב הזמן, לכן כדאי לבחור בריצוף שמגעו נעים, כדי שירגישו חופשיים ונינוחים.

בחרו בריצוף שאינו מחליק - כדי לשמור על בטיחות הילד ביחרו בריצוף נגד החלקה, שיהיה רך יחסית, למקרה של נפילות, דוגמת פרקט או לינולאום.

ריצוף עמיד לשחיקה- בגלל אופי השימוש בחדר ילדים, יש לבחור בריצוף עמיד לשחיקה ושריטות וכן שיהיה קל לניקוי, כדי שלא תצטרכו להוציא סכומי כסף מיותרים על שיפוץ.

שטיחונים קטנים לצד המיטה - שטיחים הם אמנם רכים ונעימים למגע ושטיחים מקיר לקיר הם אופציה מקובלת לחדרי ילדים, אך הם  דורשים תחזוקה גבוהה ולא פשוט לנקות אותם. תוכלו להוסיף שטיחונים קטנים לצד המיטה ובפינות משחק בחדר כדי להוסיף צבע