על המלחמה, האבדות הקשות ופציעות של לוחמים: 

"העיר בית שמש ספגה אבידות רבות, באחוז גבוה בהרבה מאחוז תושביה באוכלוסייה הארצית. זה מעיד הרבה על העיר שלנו, הפטריוטית, שבעת משבר אנשים התגייסו בהמוניהם ונמצאים במקומות המסוכנים ביותר. יש לנו גם לא מעט פצועים בדרגות שונות. ישנם פצועים כשכהגעתי אליהם לראשונה היו מורדמים ומונשמים וכשהגעתי לאחר מכן לבקר אותם בשיקום או בבית, הם עמדו על הרגליים, נחושים, מחכים לחזור לשדה הקרב. זה באמת מה שחשוב ולכן מבחינתי ומבחינת הרשימה שלי, אנחנו מתוך כבוד לחיילים שלנו ולעם הנפלא שלנו ולעיר המדהימה שלנו, החלטנו שננהל מערכת בחירות יחסית שקטה ומכבדת בזמן שהחיילים שלנו נלחמים קשה בחזית".

על העשייה והתוכניות לעתיד: 

 "מאז שנבחרתי דואגת לרדת לשטח, לראות הכל מקרוב, לשמוע תושבים, לדאוג לטפל בכל מה שאנחנו רואים ועולה מן השטח. אי אפשר להגיד שעשינו הכל, אבל לצד המעט שלא הצלחנו להספיק לעשות, יש הרבה יותר דברים שעשינו. פיתוח העולם הכלכלי זו הדרך היחידה להפוך את בית שמש לעיר איתנה כלכלית. כאן בבית שמש מי שמוביל את עולם הפיתוח הכלכלי הוא גזבר העירייה אריה ברדוגו. אין שבוע שבו אנחנו לא נפגשים עם יזמים המבקשים להעתיק את מוקד הפעילות שלהם לעיר בית שמש. רק השבוע הנחנו אבן פינה למרלו"ג הענק של חברת פוקס. 130 אלף מטר. מעבר להכנסות הצפויות לעיר בית שמש מדובר במתחם ענק שייצר מאות מקומות עבודה לעיר בית שמש. הפיתוח הכלכלי הוא הקטר שמקדם את החינוך. את התרבות, את חידוש פני העיר, את הרווחה ואת הפנאי. חשוב שכל תושב בעיר ידע עד כמה ההשקעה שלנו בפיתוח הכלכלי דוחפת את קידום העיר. חברת "אמזון" העולמית פותחת כאן את חוות השרתים שלה הגדולה בעולם. זה לא רק לבנות עבור התושבים דירות למגורים, זה גם לדאוג עבור מי שיגיע הנה למקומות תעסוקה".  

על התקופה האחרונה בצל המלחמה: 

"לצד המלחמה הנוראית, הדאגה לשלום חיילנו ולביטחון תושבנו, אני חושבת שנתנו מענה נכון ומקיף לתושבים שלנו. כחלק מהמהלך הוקמו 2 כיתות כוננות בשיתוף משטרת ישראל ופיקוד העורף, שיפצנו וחידשנו עשרות מקלטים בעיר הוותיקה, הוקמה יחידת רחפנים עירונית, הוקמה יחידת 'משמר' בשיתוף עם השומר החדש, תוגבר מערך השיטור העירוני, נוספו חיילי מילואים המאבטחים את הכניסה למוסדות חינוך, וזורזו תהליכים מול המשרד לבטחון לאומי לקבלת זכאות לנשק לתושבי העיר בשכונות החדשות. אבל גם אם אנחנו חוזרים אחורה לתקופה שלפני המלחמה, מדהים היה לראות אלפים רבים מתושבי העיר מגיעים לאמפי פארק החדש שלנו, זו הזדמנות להודות לחברה הכלכלית של בית שמש על ביצוע אדיר, להופעות בפסטיבל הבירה זו השנה השנייה. עוד מרגש היה לראות את הצעירות והצעירים שלנו רגע לפני השירות והגיוס מגיעים למסיבת הגיוס העירונית שלנו. לפני כמה שנים הייתי צריכה להסביר שהעיר בית שמש היא עיר של תרבות. היום כל תושבי העיר מכל הקהילות יודעים שאין צורך לצאת מהעיר לבלות ורבים מגיעים מחוץ לעיר לבלות בבית שמש באירועי תרבות. כבר מיותר להזכיר את היכל התרבות שממשיך לפרוח בעיר ומושך קהל מכול הארץ". 

על תלונות תושבים בעיניין בעיות שטרם נפתרו: 

"ראשית תושבים שמתלוננים בעקבות דברים שטרם נפתרו צודקים.  הקושי שהתושבים מציפים מעודד אותנו להיות טובים יותר. לפני ארבע שנים אמרתי בכל הזדמנות. אנחנו נגיע לכל מקום. בעיר הוותיקה, בשכונות החדשות. אזורי התעשייה. ביקשתי מעט סבלנות והבטחתי שהכול יראה אחרת. היום אם תעלו רחפן מעל לעיר בית שמש לא תראו מקום שלא חודש. חשוב לי בהזדמנות הזאת לומר משהו חשוב. בהרבה מאד מהמקומות , למשל כמו בכביש מעפילי אגוז ולוי אשכול, החידוש נעשה מהשורש. הוחלפו צנרות מים, תשתיות עומק. לא הסתפקנו רק בחידוש הכביש. נעשתה עבודה מעמיקה והתוצאות איכותיות. ישנם כבישים שממתינים לעבודה אך בגלל שהאזור נמצא לפני הריסה ובנייה מחדש, אין טעם לתקן אותם כעת. זה לשלם כפול מכספי משלם המיסים על משהו שיצטרכו לתקן שוב".

זה דבר ידוע שחלומם של רבים מתושבי הוותיקה הוא בניית הבריכה העירונית.  מה קורה עם זה? 

"המעבר של האמפי פארק לאזור הגפן, השאיר אותנו עם מתחם האמפי פארק הישן אשר מיועד כבר בתכניות שנערכו לשמש כמקום לספורטק שיכלול את הבריכה העירונית בוותיקה. העברנו תקציב ראשוני לתכניות. לפני זמן מה ניסינו להעביר תקציב כדי להמשיך עם הפרויקט אך דבר זה נמנע לצערי ויחכה להמשך עשייה לאחר הבחירות". 

לאיזה השגים בתחום החינוך העירייה הגיעה בשנות כהונתך?

"בנינו מאות כיתות, דבר שלא היה כאן מעולם. זה נראה לרבים כמובן מאליו אבל זה ממש לא. גייסנו כחצי מיליארד שקלים בהחלטת ממשלה לטובת העיר בית שמש מכל משרדי הממשלה. שאלת על החינוך אז בשנים האחרונות הקמנו את בית ספר גשר בעיר הוותיקה. בית ספר ממלכתי דתי ברוח האנתרופוסופית. הקמנו את בית הספר לחינוך מיוחד "בית בכפר". ילדי החינוך המיוחד שלנו לא יוצאים מבית שמש. בית ספר דביר נבנה מחדש ובינתיים הוא צפוי לעבור למבנה חדש. שיפצנו את בית ספר אורות יחד עם עמותת שעלים בעלות של מיליוני ש"ח. חנכנו השנה בשכונת נווה שמיר את בית הספר הממלכתי "צבר". המוסד החינוכי הראשון בשכונה. שיפצנו והרחבנו מאות כיתות בכל מוסדות החינוך בעיר בהובלת משק חינוכי בראשות ישראל פרץ. בנינו אגפים חדשים בבתי הספר הראל, בגין, עוזיאל ולוי אשכול. והקמנו גם 5 מרחבי STEM לשימוש בתי הספר היסודיים. מרחבים שכולם פיתוח יכולת טכנולוגיות לתלמידים בעיר. בקיצור, בית שמש עיר של חינוך".  

בהתחשב במפה הפוליטית בעיר כיום איך את רואה סיכוי להיבחר שוב? 

"קודם כל זו עובדה שעם רוב חרדי ועדיין נבחרה ראש עיר שמגיעה מהמגזר הכללי/הדתי. אני לא אוהבת את ההגדרות האלו כי כולנו תושבי בית שמש וזה לא משנה מה ההגדרה שמכניסים אותנו אליה.הנחת היסוד שעיר עם רוב חרדי צריכה ראש עיר חרדי, היא טעות. עיר צריכה ראש עיר מקצועי. נקודה. וזה לא משנה אם הוא חרדי או חילוני, או גבר או אישה. התפיסה הזאת צריכה להשתנות. אני מעמידה את עצמי לבחירה נוספת בזכות מה שעשיתי בבית שמש בשנים האחרונות. אנשים רואים איך איכות החיים שלהם השתפרה, איך הרחובות נקיים יותר, איך הילדים לומדים במבנים חדשים ומרווחים ועל סמך זה יצביעו לי, לא בגלל המגזר שאליו אני משתייכת".
אנחנו מחזיקים 3 סקרים שונים, שנעשו על ידי 3 מכוני סקרים שונים, ובכולם אני מקבלת מעל ל-40% תמיכה בקרב בעלי הדעה. זה אומר שתושבי בית שמש, מכל המגזרים, מתעלים מעל לפוליטיקה הקטנה ורוצים ראש עיר שטובה להם, ורק זה מעניין אותם. אבל חשוב לי להדגיש: כדי שאני אנצח, כולם חייבים לצאת ולהצביע ולגייס גם את כל הסביבה שלהם לתמוך ולעזור, זה תלוי רק בנו ובידינו לעשות היסטוריה בפעם השניה". 

מהיכן את שואבת את  האנרגיות להמשיך? 

"לא אומרים לאיכר שחפר ועדר וזרע וניכש והשקה, לפרוש רגע לפני שהוא קוצר את הפירות,  העבודה שלנו בחמש שנים האחרונות, הייתה רק הכנה לעתיד. בשנים הקרובות בית שמש עומדת לעבור מהפך מקצה לקצה ואני מתכוונת להשלים את המלאכה, אין לי תוכניות לעצור ולנוח. קחו לדוגמא את הספורטק הענק שעתיד להיבנות במתחם האמפי הישן, או פרויקט מע"ר צפון שימתח מתחנת הרכבת ועד לכביש 10, זה אירוע שישנה את העתיד של בית שמש ואני מתכוונת להשלים אותו עד הסוף. יש עוד עבודה לפנינו".

מילים לסיום: 

"אני חושבת שאנחנו כתושבים צריכים לחשוב מה חשוב לנו- האם להצביע לראש עיר שהוא חלק מדיל ארצי של מפלגות שמחליטות, תנו לי את בית שמש, תקבלו את אלעד או בני ברק וזה דיל לעשרים שנה, בלי שום קשר לאיכות הנבחר ותכניותיו לעתיד או שאנחנו רוצים ראש עיר שהדיל שלו הוא מול התושבים שלו, שקם בבוקר לשרת את העיר שלו ולדאוג לכל אחד ואחת מתושבי העיר. אני חושבת שביום שלישי, אסור לנו להיות שאננים ולהישאר בבית. בכל הסקרים, כולם אני מובילה לניצחון. במאמץ קטן נגיע לניצחון כבר בסיבוב הראשון והכל תלוי בכמה אנחנו כתושבים ניקח אחריות על המקום שלנו, על החיים שלנו, ונצא להצביע. יש לכם ראש עיר שעובדת קשה עבורכם כבר 5 שנים. לא הכל מושלם ויש עוד מה לעשות, אחרת אם הייתי עושה הכל, לא הייתי מתמודדת שוב. אך יש עוד מה לעשות, המלאכה רבה. יש איתי רשימה של מוכשרים ומוכשרות, אנשים שרואים את טובת הכלל ופועלים עבור העיר הזו. אני גאה בנבחרת שאיתי ומאמינה שביחד נמשיך בעשייה טובה למען בית שמש".