(צילומים: פרטי, חברת כתר ובאדיבות סיגי כהן)

 

ביום שבת, ה-7 באוקטובר, נסעו אליה כהן (26) מצור הדסה שבמטה יהודה, בת זוגו זיו עבוד וחברים נוספים לפסטיבל ה'נובה', שנערך בסמוך לקיבוץ רעים שבעוטף עזה. ברגע שהחלו האזעקות הם רצו לרכב והחלו בנסיעה, אבל אז החלה התופת והם החליטו להימלט למיגונית שקיבלה את השם "מיגונית המוות", ממנה אליה נחטף לשבי החמאס.

 

אליה כהן (צילום: פרטי, מתוך הפייסבוק של אליה)

 

כבר 131 ימים שאליה חטוף בעזה. קצת יותר מארבעה חודשים שאימו סיגי עושה הכל כדי שהוא יחזור. לרגל יום המשפחה שצוין ביום שישי שעבר, 9.02.24, ויום הנישואים שלה ושל בעלה מומי, היא משתפת את התחושות שמלוות אותה מאז שאליה נחטף. 

"כל היום אני חושבת על אליה ועל כמה הוא יכול היה להספיק בכל כך זמן", משתפת סיגי. "נזכרת בשיחות העמוקות שהיו לנו בלילות על החלומות של אליה, על מה שהוא עשה, עושה ורוצה לעשות. ובשבתות שהוא  היה נשאר אצלנו וקם מוקדם, היינו יוצאים לגינה עם הקפה והעוגה ומשוחחים עד שהשמש הייתה מחממת אותנו ושורפת בפנים".

 

אליה ואמו סיגי (צילום: פרטי) 

 

"עכשיו עם כל הקור והגשם, הלב שורף מבפנים מגעגוע ודאגה לקיקוש שלי", עוד משתפת סיגי. "אני חושבת מה עוד אני יכולה לקחת על עצמי בשביל לקרב את הגאולה הפרטית של אליה ושל יתר החטופים ועם ישראל. והחלטתי להיות בשמחה בחודשיים הקרובים - 'משנכנס אדר מרבים בשמחה'".  

"יונתן חי ז"ל, חבר טוב של אליה, היה אומר ש'השמחה היא שורש הברכה', אז החלטתי להיות שמחה ושהברכה בדמות אליה תחזור לביתי בקרוב ואז נחזור להיות משפחה מושלמת. יום המשפחה שמח. אליה, מחכים לך בבית".