אפרת על העשייה המבורכת: "מצאתי בתוך המלחמה והימים הקשים מעט בנתינה והעשייה למען החיילים. האהבה אליהם, תחושת האיחוד בעם שלנו, השמחה בקרב המתנדבים בכלל ואצלי בפרט, הם אלה שמניעים אותי להיות בעשייה התנדבותית. מאז חודש אוקטובר,  כשחקלאים בדרום הארץ, קראו לנו  בקריאת חירום להתנדב לקטיף, נענתי מיד בחיוב. מה שהציעו לי זה להתנדב כ-6 שעות ביום. מי שמכיר אותי יודע שלא מתאים לי לעבוד חצי יום עבודה. בדרכנו הביתה שאלתי את אחד החיילים שהגיע לשתות קפה בתחנת הדלק 'גילת' , היכן יש שטח התכנסות לחיילים, מיד נסענו למתחם 'עמותת חרבות ברזל' צוות לעניין. מתחם 'גילת' הוא נקודת התרעננות, המפעילה אוכל חם ללוחמים ולוחמות, חיילים וחיילות ולאנשי כוחות הביטחון. במתחם החיילים זוכים למקלחות חמות, שרות כביסה, מספרה וכל מה שעוזר לחיילים להגיע ללחימה עם מורל  גבוה. מיד הבנתי שזה המקום בו אני רוצה להתנדב.

מאז ועד היום אני מכינה אוכל, ממלאה את הרכב ומשנעת למתחם. גייסתי למשימה את אחותי ואת הדודות שלי: רחל שיש,מוניק פרטיג, מרים סחראי, אחותי סלבנה עובדיה
וגם מיכה בעלה של אחותי גלית הגיע באחת מהפעמים לסייע. אני פותחת דוכן  צבעוני המזמין את החיילים שלנו שמגיעים רעבים ועייפים ויש כאלה שמגיעים להתרעננות ומנוחה. אנחנו מגיעות לפנק ולפזר אהבה ואחדות.פעולת ההתנדבות והסיוע לחיילים שלנו שומרת אצלנו על השפיות בימים הקשים האלה. החיילים מלאים בהערכה ואהבה אלינו וזה הדדי כמובן.עם ישראל חי וקיים!".

יישר כוח גדול לאפרת ולכל העושות במלאכה, ברכה ופרנסה בשפע.